icon-search

Zobacz, jak pracujemy w Sparkbicie!

Anna Brumer 05.11.2019

Chcesz zmienić pracę, ale nie wiesz czy software house jest miejscem dla Ciebie? Jeśli nie lubisz monotonii, a praca cały czas nad jednym projektem jest dla Ciebie nudna, to świetnie trafiłeś! U nas, jeśli tylko chcesz, będziesz mógł sprawdzić się w różnorodnych projektach, zdobyć doświadczenie w różnych branżach oraz ciągle rozwijać się w nowych kierunkach i technologiach. Ale jeśli wolisz stałą pracę przy jednym kliencie i regularny rozwój jego rozwiązania – to też mamy coś dla Ciebie. 

Chcesz wiedzieć jak wygląda praca u nas? To koniecznie napisz na jobs@sparkbit.pl, a nasz rekruter skontaktuje się z Tobą i wszystko Ci opowie. A w międzyczasie, czekając aż do Ciebie zadzwonimy, zapraszamy do lektury poniższego wpisu o pracy w Sparkbicie. 

Biuro

Mamy biuro na Kabatach, tuż przy stacji metra. Zapewniamy dobrze wyposażone stanowisko pracy, bo zależy nam, żeby każdy czuł się u nas dobrze i miał dostęp do najnowszych rozwiązań i najlepszego sprzętu. Potrzebujesz konkretnych narzędzi, aby Twoja praca była sprawna, efektywna i łatwiejsza? Nie jesteśmy korporacją, więc nie zdziw się jak za 3 dni będziesz miał to, o co poprosiłeś (kurier potrzebuje dwóch dni na dostarczenie zamówienia, stąd tak długi termin realizacji Twojej prośby ????). Do tego aromatyczna kawa z ekspresu, napoje, snacki i codzienne firmowe śniadania. 

Lubisz jeść lunch na mieście? Nie ma problemu – mamy swój wewnętrzny system do umawiania się na lunche i mapę sprawdzonych przez nas najlepszych miejsc. Jeśli chcesz możesz więc dołączyć do innych lubiących wyskoczyć na wspólny obiad poza firmę. A jeśli jesteś miłośnikiem pizzy, to z pewnością polubisz nasz Pizza Day! Mamy też przestronne kuchnie, dla tych którzy wolą swoje domowe posiłki.

Nie ma u nas Casual Fridays, ponieważ przez cały tydzień stawiamy na swobodę i rezygnujemy ze sztywnego dress code’u. Jeśli lubicie pracę pod krawatem i w eleganckich garsonkach to świetnie – nie mamy nic przeciwko. Ale jeśli wolicie swoją ulubioną bluzę z bohaterami Gwiezdnych Wojen lub sukienkę w kwiaty to bez problemu zakładajcie ????. 

Jesteśmy zwinni i rozwijamy umiejętności 

Wszystkie nasze projekty zarządzane są w metodyce Kanban lub Scrum. Codziennie rano mamy projektowe standupy, podczas których omawiamy bieżące zadania, pomagamy w rozwiązywaniu problemów (jeśli się takie pojawiają), dzielimy się  informacjami i planujemy kolejne działania.

W każdą środę mamy też spotkanie wszystkich zespołów, aby każdy był na bieżąco z tym, co się dzieje w firmie. Dyskutujemy o najnowszych trendach, omawiamy ciekawe case’y, rozwiązujemy wspólnie wyzwania w danych projektach. Dzielimy się też wiedzą – każdy może przygotować szkolenie, prezentację dla pozostałych developerów. W ten sposób zdobywa się punkty w ramach naszego Sparkbitowego programu rozwoju, które można przeznaczyć na wyjazdy na konferencje, zewnętrzne szkolenia, zdobywanie certyfikatów, czyli po prostu na swój rozwój osobisty. Mamy też firmową biblioteczkę z ciekawymi pozycjami z naszej branży, którą cały czas  powiększamy o najnowsze pozycje warte przeczytania. 

Codzienna praca

Również godziny pracy są u nas elastyczne! Jesteś rannym ptaszkiem? Możesz zacząć pracę o 7. Lubisz rano pospać? Też nie ma problemu – przyjdź na 10! Mamy w tej kwestii tylko jedną zasadę – w czasie core hours wszyscy jesteśmy dostępni (tj. od 10:30 do 15:30), żeby można było odbyć projektowe standupy. Pozostałe godziny możecie dostosować do swojego trybu życia. Oferujemy też możliwość dwóch dni pracy zdalnej tygodniowo. Zdecydowanie dbamy o odpowiedni workflow balance, ponieważ wiemy, że zadowolony i wypoczęty pracownik to lepszy pracownik. U nas nie ma nadgodzin, bo cenimy czas jaki warto przeznaczyć na realizację prywatnych spraw i odpoczynek w gronie znajomych i rodziny. Od czasu do czasu spotykamy się też w naszym Sparkbitowym gronie, żeby wspólnie pograć w planszówki, czy wyjść na jakąś firmową integrację. 

Technologie i narzędzie

To teraz trochę technologicznego języka ????. Nasze umiejętności to m.in.: Java 8+, Cassandra, Spark, Scala, Kotlin, TypeScript, Angular 4+, React, JavaScript. Spotkasz u nas świetnych specjalistów po dobrych polskich uczelniach, którzy chętnie dzielą się wiedzą.

Dzień zaczynamy od wspólnego śniadania, porannej kawy i firmowego Slacka. Koorzystamy też z naszego autorskiego oprogramowania do monitorowania czasu pracy (Timepot), a także Jiry to zarządzania projektami. W ramach naszego wewnętrznego systemu przyznajemy też Kudosy, czyli podziękowania za pomoc i pochwały za dobrze wykonane zadanie. 

Zespół Sparkbit, czyli kto pracuje w software house’ie

Kto pracuje w software house’ie? Oczywiście programiści ???? Ale znajdziesz też inne osoby o mniej technicznych umiejętnościach, które razem tworzą kompletny team do zadań specjalnych. Deweloperzy Front-end i Back-end, UX/UI designerzy, Testerzy, Product Manager, Team Leaderzy odpowiedzialni nie tylko za pracę programistów, ale też za komunikację z klientem, Office Manager, czy specjalista ds. komunikacji. Chcesz poznać dokładniej nas zespół? Zerknij  tu: www.sparkbit.pl/pl/about-us/  

Jeżeli chciałbyś być jego częścią, to aplikuj na: jobs@sparkbit.pl

Wszystkie aktualne oferty pracy znajdziesz na: www.sparkbit.pl/pl/kariera/