icon-search

Dlaczego warto skorzystać z usług software house’u?

Kasia Fulara 20.02.2018

Rosnące zapotrzebowanie firm na usługi programistyczne sprawia, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej software house’ów. Wiele przedsiębiorców myśląc o rozwoju firmy staje przed trudnym dylematem – stworzyć dział IT w ramach swojej organizacji, czy też outsoursować zewnętrzną firmą specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania. Powodów, dla których warto jest zainteresować się tą drugą opcją jest wiele – my postanowiliśmy w tym artykule skupić się na 5 naszym zdaniem kluczowych. Jeżeli jesteś więc przedsiębiorcą i zastanawiasz się jakie korzyści może przynieść Ci współpraca z software housem zapraszamy do lektury!

1.Dzięki software house firma może skupić się na swoich kluczowych kompetencjach.

Kluczowe kompetencje, a więc te które przynoszą firmie największy zysk i pozwalają osiągać biznesowe cele, powinny być zawsze w centrum zainteresowania przedsiębiorcy. W przypadku konieczności stworzenia na potrzeby firmy oprogramowania pojawia się jednak dylemat – skupiać zasoby i czas na tworzeniu działu IT, kosztem kluczowych działań, czy też poszukać zewnętrznych partnerów. Dzięki współpracy z software house możliwe jest stworzenie wysokiej jakości aplikacji, idealnie dopasowanej do potrzeb firmy, bez konieczności alokowania zasobów w procesy takie jak rekrutacja specjalistów IT, czy ich szkolenie.

2.Najlepsze zaplecze eksperckie i technologiczne

Specjaliści zatrudnieni w najlepszych polskich software house-ach posiadają szeroką wiedzę programistyczną, popartą wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu wysokiej jakości oprogramowania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że stworzony dla Ciebie produkt będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb oraz spełni wszystkie Twoje wymagania.

Dodatkowo software house’y specjalizujące się w danych technologiach poświęcają dużo czasu i środków by mieć na ich temat najnowszą i szczegółową wiedzę, dzięki czemu mogą dobrać najlepsze narzędzia do stworzenia Twojego oprogramowania. Warto więc skorzystać z ich doświadczenia i zaufać ekspertom w swojej dziedzinie.

3. Redukcja kosztów i oszczędność czasu

Oprogramowanie, zwłaszcza to wysoce zaawansowane, potrzebuje nieustannej kontroli, aktualizacji i ulepszeń. A do tego potrzebny jest zespół specjalistów i oddzielny dział IT, którego utrzymanie to nieraz duży generator kosztów. Oferta firmy zewnętrznej jest dla Ciebie znacznie bardziej atrakcyjna finansowo, dodatkowo oszczędzasz czas rezygnując z całego  procesu zatrudnienia poszczególnych pracowników i szkoleń działu technicznego. Ten czas możesz przeznaczyć na rozwój firmy, masz bowiem pewność, że software house rekrutuje do projektów najlepszych kandydatów.

4. Elastyczne zarządzanie zmianami

W tworzeniu systemów informatycznych kluczowa jest elastyczność. Szybka i efektywna odpowiedź na zmiany zachodzące w projekcie i jego otoczeniu możliwa jest tylko w przypadku wysoko wykwalifikowanego zespołu, który posiada doświadczenie w sprawnym dokonywaniu zmian w architekturze oprogramowania. Dodatkowo nie musisz martwić się, jaką ilość specjalistów zatrudnić – współpracując z software house masz pewność, że nad Twoim oprogramowaniem zawsze będzie pracowało tyle osób, ile w danym momencie jest wymagane.

5. Dobra komunikacja i sprawna współpraca

Doświadczone software house’y mają wypracowane i sprawdzone metody komunikacji, zarówno w ramach zespołu projektowego, jak i na linii programiści-klient. Kłopoty w komunikacji ograniczone są do minimum, a jeśli po drodze pojawi się jakikolwiek problem – zespół błyskawicznie znajdzie rozwiązanie i przekaże Ci potrzebne informacje.

 

Komentarze: 0

Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /var/www/html/pl/wp-includes/functions.php on line 4598

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *